01

Różne materiały

Ogólnie rzecz biorąc do dyspozycji mamy HPL, ACM, włókno cementowe i wełnę mineralną. Każdy z tych materiałów ma specyficzne cechy odnośnie wyglądu, koloru, grubości i wielkości.

02

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój wiąże się z pochodzeniem surowców. Chodzi tu jednak również o efektywność energetyczną procesu produkcyjnego. Ponadto uwzględnia się takie aspekty, jak trwałość materiału. Czy pozostanie on w swojej formie przez dłuższy czas, czy też jego wygląd będzie się szybko pogarszał? A co w tym wszystkim jeszcze ważniejsze, to możliwość recyklingu produktu po zakończeniu jego cyklu życia.

03

Bezpieczeństwo pożarowe

Budując budynki bezpieczeństwo pożarowe ma ogromne znaczenie. Każdy materiał ma swoją wartość kaloryczną i zapala się w różnych temperaturach.

04

Maintenance

Konserwacja alternatywnych elewacji drewnopodobnych jest łatwa w porównaniu z konserwacją prawdziwego drewna. Różnice są jednak zauważalne w sposobie obróbki poszczególnych materiałów. Niektóre z nich są lekkie, inne cięższe. Niektóre mogą być mocowane w jeden sposób, a inne można mocować stosując kilka metod.