Wszystkie płyty Rockpanel są trwałe jak kamień i tak samo odporne na działanie wilgoci, temperatury i pogody

Produkty Rockpanel, z wyjątkiem Rockpanel Natural i Rockpanel Ply, są standardowo pokryte farbą wodorozcieńczalną. Powłoka zapewnia bardzo dobrą odporność na promieniowanie UV, co gwarantuje zachowanie kolorów na długi czas. Zaleca się jednak czyszczenie płyt raz w roku wodą z dodatkiem np. szamponu samochodowego lub uniwersalnego środka czyszczącego. Nie zalecamy stosowania rozpuszczalników.

Maintenance of Rockpanel
Maintenance of Rockpanel

Najsurowsza odmiana naszych płyt, Rockpanel Natural, zmienia kolory pod wpływem czynników naturalnych, takich jak światło słoneczne, wiatr, deszcz i inne czynniki środowiskowe. Efekt każdorazowo zależy od działania żywiołów na poziomie mikro. 

Ze względu na zmienność warunków pogodowych nie ma możliwości, aby przewidzieć dokładne efekty starzenia ani zapewnić ich jednolity rozkład na powierzchni płyty. Jeżeli na powierzchniach płyt Rockpanel Natural znajdą się niepożądane zanieczyszczenia, można je delikatnie usunąć przy użyciu szczotki drucianej. 

Należy przy tym zachować ostrożność, ponieważ zbytni nacisk na szczotkę spowoduje częściowe zdarcie naturalnie postarzonej powierzchni. Jeżeli do tego dojdzie, nie jest to jednak szczególny kłopot, ponieważ z czasem wygląd tych miejsc ponownie upodobni się do postarzonej powierzchni płyty.

Offices and factory of the Brunner family business in Eggenfelden, Germany with Rockpanel Natural exterior cladding