Wiele korzyści
Płyty Rockpanel mają wyjątkowy skład, dzięki któremu każda płyta ma trwałość kamienia i łatwość obróbki, jak w przypadku drewna.

Większość płyt Rockpanel jest pokryta folią ochronną, dzięki czemu docierają do klienta w doskonałym stanie. Na folii można np. nanieść oznaczenia pomiarowe, ułatwiające proces montażu.

Kiedy usunąć folię ochronną?

  • po zamocowaniu, w przypadku motażu mechanicznego nitami, wkrętami lub ręcznego przybijania gwoździami
  • przed zagruntowaniem płyt w przypadku mocowania na klej
  • przed mocowaniem w przypadku zamiaru wykorzystania gwoździarki

Uwaga: płyty Rockpanel Natural, Rockpanel Metals Aluminium White i Aluminium Grey oraz Rockpanel Ply są dostarczane bez folii ochronnej. Z tego względu należy zachować szczególną ostrożność przy pracy z tymi płytami.

rockpanel protective foil

01

Standardowe narzędzia

Obróbka za pomocą standardowych narzędzi

Na potrzeby cięcia produktów Rockpanel można wykorzystać następujące narzędzia:- piła ręczna, np. z hartowanymi zębami- piła tarczowa, np. z tarczą widiową o drobnych zębach- piła włosową, np. z brzeszczotem o drobnych zębach lub z zębami wolframowymiZe względu na fakt, że płyty Rockpanel można docinać na placu budowy przy użyciu standardowych narzędzi, wykonywanie detali i prace wykończeniowe są znacznie prostsze i nie wymagają specjalistycznych umiejętności.

02

Wiercenie (wstępne) zalecane

Wiercenie wstępne nie zawsze jest wymagane ale zalecane

W przeciwieństwie do wielu innych płyt, produkty Rockpanel są stabilne wymiarowo, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich odkształcenie w związku ze zmianami temperatury lub wilgotności. W przypadku mocowania płyt na podkonstrukcji drewnianej przy użyciu wkrętów Rockpanel zaleca się wstępne nawiercenie otworów. Podczas montażu płyt na podkonstrukcji metalowej za pomocą nitów, nawiercanie można wykonać przy użyciu wiertła HSS.

03

Ochrona osobista

Ochrona przed pyłem

Podobnie jak przy obrobce drewna, podczas cięcia i wiercenia w płytach Rockpanel zalecamy nosić maskę przeciwpyłową (typu P2) i standardowy sprzęt ochrony osobistej, taki jak okulary ochronne i rękawice. Zaleca się również korzystać ze sprzętu tnącego ograniczającego ilość pyłu oraz wyciągów, a obróbka powinna być wykonywana w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Podczas cięcia na zewnątrz należy ustawić sprzęt w taki sposób, aby wiatr zwiewał pył; tam, gdzie jest to możliwe, należy również korzystać ze sprzętu ograniczającego ilość pyłu.

04

Bezpieczne praca

Bezpieczna praca z płytami Rockpanel

Okładziny Rockpanel są produkowane z bazaltu, naturalnego i zrównoważonego kamienia wulkanicznego. Jest to jeden z najbardziej przebadanych i sprawdzonych materiałów budowlanych na rynku. Produkty Rockpanel są bezpieczne i nie stanowią zagrożenia dla osób pracujących z nimi.