Studium przypadku

Każdy budynek został stworzony jako efekt pewnej wizji, aby opowiedzieć swoją własną historię. Jak mówi stare porzekadło, „nie szata zdobi człowieka” – ale w naszym przypadku właśnie o to chodzi! Historia nabiera życia, kiedy na elewacji budynku znajdują się okładziny Rockpanel.

Building Types

Project Types

Brands

Countries

Produkty

We can't find any results that match your search

*HERO* Rockpanel case study
Rockpanel Metals De Tassche School
Rockpanel Metals Custom design
Commercial - Schools / Universities

Szkoła podstawowa sięga po złoto - nowe wejście i recepcja wyłożone płytami elewacyjnymi Rockpanel Metals

Szkoła podstawowa De Tassche w miejscowości Ardooie w Belgii od dłuższego czasu borykała się z pewnym problemem. Budynek nie posiadał ani dobrze widocznego wejścia ani recepcji. W ramach projektu rozbudowy, prowadzonego przez firmę Architecten Groep III, stary budynek poklasztorny zastąpiono zupełnie nowym segmentem szkoły. Dzięki płytom Rockpanel Metals w złotym kolorze szkoła stała się bardziej widoczna, a uczniowie, nauczyciele i goście trafiają teraz we właściwe miejsce.

Przeczytaj więcej
Rockpanel case study base camp
Public - Schools / Universities

Drewnopodobna fasada wplata kompleks BaseCamp w otaczającą przyrodę

Na terenie kompleksu BaseCamp w Lyngby (Dania), malownicze otoczenie i życie studenckie ściśle się ze sobą przeplatają. Ten akademik został tak zaprojektowany, aby budować poczucie wspólnoty i dopasować jego architekturę do zielonego otoczenia. Dlatego budynek jest pokryty drewnopodobnymi okładzinami elewacyjnymi, które łączą autentyczny wygląd i minimalne wymagania konserwacyjne.

Przeczytaj więcej
EromesMarko office building and factory in Wijchen, Netherlands cladded with Rockpanel Woods (custom design) facade cladding.
Commercial - Office / administration

Unikalna fasada o wyglądzie drewna przyciąga wzrok

Siedziba EromesMarko, firmy tworzącej innowacyjne rozwiązania wyposażenia obiektów oświatowych, została poddana gruntownej renowacji. Fabryka w Wijchen, gdzie znajduje się również centrala firmy, powstała w 1967 roku. Na przestrzeni lat budynek był wielokrotnie rozbudowywany, teraz nadszedł czas na poważny remont. Architekt Martijn de Waal z DUAL Architects zaprojektował budynek produkcyjno-biurowy, w którym zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Przeczytaj więcej
Sherwin office in Kortenberg, Belgium cladded with Rockpanel Chameleon facade cladding.
Commercial - Office / administration

Nowa fasada w Belgii natychmiast stała się hitem

Od początku było wiadomo, że firma wykończeniowa, znana z realizacji projektów renowacyjnych o imponującym wyglądzie, będzie chciała, aby jej nowy budynek biurowy robił wrażenie. Oczywiście to wymagało stworzenia fasady, która przyciąga wzrok. Dzięki magicznym efektom kolorystycznym, jaki dają płyty Rockpanel Chameleon, budynek stał się okoliczną atrakcją.

Przeczytaj więcej
The new Sydhaven school in Copenhagen, Denmark with Rockpanel Colours exterior cladding
Public - Schools / Universities

Szkoła jako czynnik łączący miasto z portem

W Sydhavnen („port południowy”), dzielnicy Kopenhagi, mieści się szkoła inna niż wszystkie. Jej architektura odzwierciedla wizję szkoły, według której łączy ona miasto, port i lokalną społeczność.

Przeczytaj więcej
Sports hall 'Lärkan' in Sala, Sweden cladded with Rockpanel Stones Mineral Rust and Basalt Iron facade cladding.
Commercial - Gymnasiums / sportshalls

Wyjątkowy wygląd nowej hali sportowej w miejscowości Sala

Zaledwie rok od rozpoczęcia budowy nowa hala sportowa Lärkan w szwedzkiej miejscowości Sala została oddana do użytku. Bryła budynku jest co najmniej nietuzinkowa. Nowa miejska hala sportowa nie tylko cieszy sportowców, ale również stanowi atrakcyjny element architektury miasteczka za sprawą artystycznej fasady z pięknymi efektami świetlnymi.

Przeczytaj więcej
Załaduj więcej