Nie wymagające konserwacji i ognioodporne
Okładziny elewacyjne Rockpanel Woods wybrano z dwóch wyraźnych powodów, mówi Bas ten Thije, specjalista ds. elewacji w firmie dostawcy XLWOOD. Początkowo rozważaliśmy użycie drewna na elewacji, co wymagałoby zbyt częstej konserwacji, zwłaszcza w przypadku budynku szkolnego. Ponadto chcieliśmy, aby fasada spełniała surowe normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego, co zapewniłoby budowę możliwie jak najbezpieczniejszego budynku. Szukaliśmy produktu, który nie tylko nie wymaga konserwacji, ale także przejdzie praktyczny test bezpieczeństwa pożarowego wraz z konstrukcją fasady, osiągając końcową klasę ogniową B. Powyższe wymagania szybko doprowadziły nas do Rockpanel. Firma ta przetestowała wiele typowych konstrukcji fasadowych jako całość, dzięki czemu możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że szkoła jest bezpiecznym miejscem dla małych dzieci”.
Płyty elewacyjne, które wyglądają jak prawdziwe drewno
Do wykonania elewacji zewnętrznej użyto płyt Teak z serii Rockpanel Woods. Ten Thije mówi: „Choć drewno zostało wykluczone jako materiał elewacyjny, nadal chcieliśmy, aby elewacja wyglądała tak, jakby była wykonana z prawdziwego drewna. Pod tym względem płyty Rockpanel nie mają sobie równych”.
„Dzięki Rockpanel Woods znaleźliśmy alternatywę, która jest prawie nie do odróżnienia od drewna, a jednocześnie tak wytrzymała jak kamień i bardzo łatwa w utrzymaniu. Jest to szczególnie ważne w budownictwie szkolnym, ponieważ szkoły są często poddawane mniejszym zabiegom konserwacyjnym niż domy mieszkalne. Prawdziwa drewniana fasada szybko wykazuje oznaki starzenia. Dzięki Rockpanel można praktycznie zapomnieć o fasadzie na pięć lat, a ona sama po jednokrotnym wyczyszczeniu wygląda jak nowa. Wygląd, będący kluczowym aspektem dla każdego budynku, pozostaje taki sam przez długie lata".
Kastelein był również bardzo zadowolony z zastosowania okładzin Rockpanel. „Montaż płyt Rockpanel Woods był dziecinnie prosty. Po odpowiednim wymierzeniu wszystkiego, wystarczy tylko przybić je na miejscu i gotowe. Nie ma potrzeby wstępnego nawiercania otworów, a okładzina nie przesuwa się, co nie tylko oszczędza dużo czasu, ale także zapewnia bardziej estetyczny efekt końcowy, z którego wszyscy są bardzo zadowoleni”.