Wiemy, że ostateczny wygląd Twojego budynku zależy od wybranej metody mocowania. Mocowanie to nie tylko wymóg techniczny. Ma ono również kluczowe znaczenie dla realizacji Twojej wizji.

Płyty Rockpanel mogą być mocowane za pomocą wielu rodzajów elementów mocujących:

  • widocznych (wkręty i nity)
  • częściowo widocznych (gwoździe)
  • ukrytych (system klejony lub Easy Fix)

Zaletą systemu Rockpanel Lines² jest możliwość bezpiecznego mocowania za pomocą tradycyjnych gwoździ lub wkrętów albo za pomocą nowatorskiego zacisku Rockpanel, dającego efekt niewidocznego montażu, który nie wymaga nawiercania wstępnego ani użycia żadnych specjalnych narzędzi.

Single Family House with routed Rockpanel Woods exterior cladding in Marbach, Switzerland
Wszystkie elementy mocujące Rockpanel są dostępne z łbami w kolorach RAL, aby pasowały do wybranych kolorów płyt.

Firma Bostik we współpracy z Rockpanel opracowała ognioodporny system montażu klejonego Rockpanel Tack-S. System spełnia surowe wymagania ogniowe dla rozwiązań okładzin fasadowych i pozwala na uzyskanie klasyfikację reakcji na ogień B-s2, d0, przy klejeniu na:

  • podkonstrukcji drewnianej z użyciem paeka Rockpanel
  • podkonstrukcji aluminiowej

Postępuj zgodnie z instrukcjami firmy Bostik, aby bezpiecznie zamocować płyty Rockpanel. Jeśli wolisz używać innego systemu klejowego, sprawdź u dostawcy tego systemu czy jest on zalecany do klejenia płyt Rockpanel i postępuj zgodnie z instrukcjami i warunkami udzielanych przez niego gwarancji oraz posiadanych certyfikatów.

Sheffield Hallam University, in Sheffield, United Kingdom with glued and routed Rockpanel Colours exterior cladding