Produkty Rockpanel pomagają stworzyć unikalny projekt szkoły

Unikalny projekt szkoły publicznej w Zaltbommel wzbudził duże zainteresowanie, nie tylko wśród lokalnej społeczności, dzięki swojemu szczególnemu wyglądowi.

Architekt Sebastiaan Robben z firmy De Twee Snoeken z Hertogenbosch, odegrał ważną rolę w realizacji projektu. Wizja jego i jego współpracowników opierała się na stworzeniu unikalnej koncepcji budynku, przypominającej domek na drzewie. Aby wcielić projekt w życie wybrał produkty Rockpanel Woods.

Sebastiaan Robben : "Chodziliśmy po parku i w pewnym momencie zobaczyliśmy jak powinien wyglądać budynek - jak domek na drzewie. Dzięki produktom Rockpanel Woods mogliśmy zrealizować to marzenie..."

Budynek przypominający domek na drzewie to projekt połączenia szkoły publicznej i szkoły chrześcijańskiej w jeden budynek, wzdłuż lokalnego budownictwa socjalnego.

Domek na drzewie przemawia do wyobraźni zarówno młodych jak i starszych, i jest także postrzegany przez ludzi mieszkających w okolicy jako niezwykła nowa konstrukcja wewnątrz lokalnego środowiska.

Produkty Rockpanel Woods są tak piękne jak drewno, ale dużo bardziej trwałe

Produkty Rockpanel były w stanie zaoferować to, czego brakowało innym wyrobom o wyglądzie drewna -drewnianą konstrukcję, nie taką, w której powtarza się nieskończenie jeden wzór, ale taką, która nadaje budynkowi wygląd naturalnego drewna. Materiał jest organiczny, o zróżnicowanych odcieniach kolorów i całkowicie przystosowany do użytku zewnętrznego. Ponadto, produkty Rockpanel Woods są bardzo trwałe. Nie wymagają częstej konserwacji i posiadają znaczną trwałość, zachowując wszystkie swoje właściwości.

Wysoki poziom bezpieczeństwa pożarowego produktów Rockpanel był również ważnym czynnikiem decydującym o ich wyborze przez architekta. I, co najważniejsze, Produkty Rockpanel umożliwiły architektowi przedstawienie historii i realizację swojej wizji.

Sebastiaan Robben : "Wybraliśmy cztery z sześciu wzorów drewna. Potem płyty zostały pocięte na różne szerokości.

Efekt końcowy to fasada o naturalnym wyglądzie drewna, sprawiająca wrażenie prawdziwego drewnianego domku na drzewie, tak jak planowaliśmy."

rockpanel