Mowa o zbudowanych w latach sześćdziesiątych 20-piętrowych blokach mieszkalnych stanowiących część osiedla Tustin, Ambleside, Grasmere i Windermere, które wymagały całkowitej renowacji. Okładziny elewacyjne Rockpanel zapewniły tym trzem budynkom bezpieczne, wydajne i nowoczesne elewacje, które pięknie się mienią i błyszczą w słońcu. 

Planowanie i wykonalność.

Właściciele nieruchomości, Rada Dzielnicy Southwark, zaangażowała firmę Engie Regeneration jako wykonawcę projektu i budowy, która z kolei wybrała architektów i geodetów z firmy Blakeney Leigh do zrealizowania inwestycji wartej 35 milionów funtów. 

W momencie planowania budynki te miały kilka poważnych problemów, takich jak wnikanie wody deszczowej, nieudane i zniszczone poszycie, kształtki drążone do odprowadzania wilgoci z murów i rozpadający się beton. Problemy te spowodowały kondensację, przeciągi i utratę ciepła, co niewątpliwie miało wpływ na zdrowie oraz samopoczucie mieszkańców budynku. 

Produkty użyte w tym projekcie:

Rockpanel Chameleon
Rockpanel Colours RAL 7035

„Komunikacja była kluczowym elementem ze względu na fakt przebywania mieszkańców w swoich mieszkaniach przez cały czas trwania remontu. Główny wykonawca, firma Engie Regeneration oraz wszyscy zaangażowani w proces budowy ciężko pracowali, aby utrzymać dobre relacje i zapewnić, aby każdy etap procesu był zrozumiały dla osób, których najbardziej dotyczy. Montażyści z firmy Rayell mieli bardzo pozytywne doświadczenia w zakresie ich codziennych interakcji z mieszkańcami. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem właściwości płyt Chameleon zmieniających kolor, a zespół Rockpanel udzielił nam ogromnego wsparcia i był naprawdę zaangażowany w cały proces." - projektanci z firmy Blakeney Leigh.
Tustin Case Study 
Rockpanel Chameleon
Rockpanel Case Study
Tustin
Rockpanel Chameleon
Rockpanel Case Study
Tustin
Rockpanel Chameleon
Rockpanel Case Study
Tustin
Rockpanel Chameleon
Rockpanel Case Study
Tustin
Rockpanel Chameleon
„To był wymagający, ale bardzo satysfakcjonujący montaż. Ściśle współpracowaliśmy z każdym wykonawcą poszczególnych robót na miejscu i byliśmy stale w kontakcie z mieszkańcami, co zapewniało przekazywanie informacji na bieżąco. Rob Shirville i zespół Rockpanel zapewnili fachową pomoc oraz dostawę odpowiednich materiałów we właściwym czasie. Wszyscy zainteresowani są bardzo zadowoleni z ukończonych remontów, a my z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie podobnych projektów w najbliższym czasie." - Ray Ellingford z firmy montażowej Rayell.
Rockpanel Case Study
Tustin
Rockpanel Chameleon

Uzywany produkt: