Mowa o zbudowanych w latach sześćdziesiątych 20-piętrowych blokach mieszkalnych stanowiących część osiedla Tustin, Ambleside, Grasmere i Windermere, które wymagały całkowitej renowacji. Okładziny elewacyjne Rockpanel zapewniły tym trzem budynkom bezpieczne, wydajne i nowoczesne elewacje, które pięknie się mienią i błyszczą w słońcu. 

Planowanie i wykonalność.

Właściciele nieruchomości, Rada Dzielnicy Southwark, zaangażowała firmę Engie Regeneration jako wykonawcę projektu i budowy, która z kolei wybrała architektów i geodetów z firmy Blakeney Leigh do zrealizowania inwestycji wartej 35 milionów funtów. 

W momencie planowania budynki te miały kilka poważnych problemów, takich jak wnikanie wody deszczowej, nieudane i zniszczone poszycie, kształtki drążone do odprowadzania wilgoci z murów i rozpadający się beton. Problemy te spowodowały kondensację, przeciągi i utratę ciepła, co niewątpliwie miało wpływ na zdrowie oraz samopoczucie mieszkańców budynku. 

Produkty użyte w tym projekcie:

Rockpanel Chameleon
Rockpanel Colours RAL 7035

„Komunikacja była kluczowym elementem ze względu na fakt przebywania mieszkańców w swoich mieszkaniach przez cały czas trwania remontu. Główny wykonawca, firma Engie Regeneration oraz wszyscy zaangażowani w proces budowy ciężko pracowali, aby utrzymać dobre relacje i zapewnić, aby każdy etap procesu był zrozumiały dla osób, których najbardziej dotyczy. Montażyści z firmy Rayell mieli bardzo pozytywne doświadczenia w zakresie ich codziennych interakcji z mieszkańcami. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem właściwości płyt Chameleon zmieniających kolor, a zespół Rockpanel udzielił nam ogromnego wsparcia i był naprawdę zaangażowany w cały proces." - projektanci z firmy Blakeney Leigh.
1/5
„To był wymagający, ale bardzo satysfakcjonujący montaż. Ściśle współpracowaliśmy z każdym wykonawcą poszczególnych robót na miejscu i byliśmy stale w kontakcie z mieszkańcami, co zapewniało przekazywanie informacji na bieżąco. Rob Shirville i zespół Rockpanel zapewnili fachową pomoc oraz dostawę odpowiednich materiałów we właściwym czasie. Wszyscy zainteresowani są bardzo zadowoleni z ukończonych remontów, a my z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie podobnych projektów w najbliższym czasie." - Ray Ellingford z firmy montażowej Rayell.
Rockpanel Case Study
Tustin
Rockpanel Chameleon

Uzywany produkt: