Budynek Coppergate, kreatywna wizja architektów z Maith Design, znajduje się w samym centrum Swansea, ubrany w mieniącą się, ognioodporną elewację Rockpanel Chameleon.
Deweloperem stojącym za projektem Coppergate jest firma Crosslane Student Developments, dyrektor zarządzający David Smith powiedział: "Crosslane była w stanie w pełni zrealizować nasze ambicje stworzenia pięknej, współczesnej budowli, która nie tylko podkreśla swoje otoczenie, lecz także zaspokaja pilne zapotrzebowanie na wysokiej jakości zakwaterowanie dla studentów uczęszczających zarówno na Uniwersytet w Swansea, jak i Uniwersytet Walijski Trinity Saint David.”
Coppergate zapewnia mieszkańcom niesamowite widoki na miasto oraz na wybrzeże, stanowiąc jednocześnie wartościowy fragment wyremontowanej ruchliwej arterii Kingsway. Kompleks mieszkalny dla studentów o wartości 18 mln GBP obejmuje 24 samodzielne apartamenty typu studio i 286 apartamentów z łazienkami, rozmieszczonych w 14-piętrowym wieżowcu i bliźniaczych sześciopiętrowych skrzydłach. Budynek w kształcie podkowy usytuowany wokół prywatnego, zadbanego centralnego dziedzińca, obejmuje również przestrzenie wspólne, miejsca do nauki, recepcję i kilka lokali użytkowych.
David Smith dodał: „Jesteśmy zachwyceni uderzającą, zmieniającą kolory fasadą kameleona, która doskonale eksponuje nazwę budynku Coppergate, wybraną w nawiązaniu do przemysłu „miedziowego” w XIX wieku, z którego słynie Swansea, wraz z „bramą” będącą symbolem postępu i przejścia, który uznaliśmy za odpowiedni dla studentów.”
Pełna swoboda projektowania
Szeroka gama wzorów i kolorów okładzin elewacyjnych Rockpanel Chameleon, wykonanych z naturalnej i ekologicznej wulkanicznej skały bazaltowej z organicznym spoiwem, pozwala projektantom na odkrywanie nowych możliwości i realizację najbardziej kreatywnych ambicji, a jednocześnie na spełnienie rygorystycznych norm bezpieczeństwa pożarowego.
Około 2250 m2 płyt Chameleon tworzy elewację Coppergate w palecie matowej czerwieni, złota, purpury i szarości RAL 7010. Budynek stał się atrakcyjny wizualnie dzięki układowi kolorów, który jest podkreślany w zależności od zmieniającej się pogody i światła odbijającego się od powierzchni.