Choć nowy budynek wodociągów w Søndervig został zaprojektowany w sposób pozwalający mu się wtopić w rustykalny krajobraz zachodniej Jutlandii, jego fasada nadal stanowi elegancki detal. Ta znajdująca się w Danii budowla posiada solidną fasadę, wykonaną także z perforowanych płyt. Światła LED umieszczone za płytami rozświetlają nocne ciemności.

Jest to budynek techniczny, który dostarcza wodę lokalnej społeczności, przy czym funkcja budynku często zwraca większą uwagę niż jego estetyka. Właśnie dlatego dobrze dobrany detal na elewacji może mieć o wiele większe znaczenie dla ogólnego wyglądu budynku. Tak jest w przypadku nowych, nowoczesnych wodociągów w Søndervig, ukończonych latem 2022 roku.

Budynek został pokryty trwałymi materiałami z myślą o surowym klimacie i wietrze w Jutlandii Zachodniej, a także z uwzględnieniem zachodniej fasady, szczególnie narażonej na jego działanie. Jacob Frimor, właściciel Fungerium, firmy architektonicznej stojącej za projektem budynku wodociągów, wyjaśnia:

Produkty użyte w tym projekcie:

Rockpanel Stones (Mineral Rust)
Rockpanel Stones (Concrete Platinum)
Rockpanel Colour (RAL7016)

„Ze względu na to, że budynek znajduje się w sąsiedztwie Morza Północnego, nacisk położono na zaprojektowanie obiektu, który wytrzyma trudne warunki pogodowe i będzie służył przez wiele lat. Dlatego wybrano trwałe materiały, które się łatwo wymienia. W rezultacie powstał solidny budynek wodociągów, raczej skromny niż rzucający się w oczy, ale mimo to dobrze komponujący się z otoczeniem."
1/8
Rockpanel Case Study
Soendervig Vandvaerk
Rockpanel Stones Mineral Rust
Rockpanel Stones Concrete Platinum
Rockpanel Colours RAL 7016

Produkty użyte w tym projekcie: