Zrównoważony rozwój

Single Family house with Rockpanel Colours in Sulzberg, Austria

Zrównoważony rozwój to istotny element wszystkiego, co robimy. Jesteśmy przekonani, że dbanie o to, aby dla przyszłych pokoleń Ziemia wciąż była wspaniałym miejscem do życia, to nasz obowiązek.

Punktem wyjścia jest surowiec, z którego wykonane są wszystkie nasze panele: bazalt. Wulkaniczna skała bazaltowa jest jednocześnie łatwo dostępna i odnawialna – każdego roku Ziemia wytwarza więcej bazaltu, niż jesteśmy w stanie wykorzystać. To odpowiedzialny wybór na dzisiaj i na jutro. Dzięki naszemu wyjątkowemu i niezwykle wydajnemu procesowi produkcji jesteśmy w stanie wyprodukować ponad 400 m² płyt Rockpanel z zaledwie 1 m³ bazaltu. 

Szukasz przyszłościowego rozwiązania? Panele firmy Rockpanel wykorzystywane są w wielu budynkach o zerowej emisji.
New build of the Les Trèfles primary school in Anderlecht, Belgium with Rockpanel Natural & Rockpanel Chameleon exterior cladding. Les Trefles
Refurbishment three high-rise residential towers, The Crofts in Birmingham, United Kingdom with Rockpanel Colours in FS-Xtra grade. Renovation. A2 fire rated boards
Single Family House with routed Rockpanel Woods exterior cladding in Marbach, Switzerland
Images of projects for USP's of Rockpanel products
CineWorld with Rockpanel Chameleon and Rockpanel Colours in Whiteley, United Kingdom

Trwała okładzina elewacyjna

Wszystkie płyty Rockpanel mają oficjalnie potwierdzoną żywotność wynoszącą co najmniej 50 lat. Poza tym praktycznie całkowicie nadają się do recyklingu i mogą zostać wykorzystane do produkcji nowych wyrobów z wełny skalnej jako pełnowartościowy surowiec. Dzięki temu okładziny Rockpanel są wyjątkowym i bardzo zrównoważonym materiałem budowlanym.

rockpanel