Wielkie dzieła dla przyszłych pokoleń
O Rockpanel

Wielkie dzieła dla przyszłych pokoleń

Wybitna architektura ma w sobie coś szczególnego. Kiedy się na nią patrzy, widać, że odzwierciedla zamysł architekta w pierwotnej, nieograniczonej formie. Najwspanialsze dzieła architektury zawsze są efektem połączenia innowacyjnych pomysłów i najnowocześniejszych materiałów oraz technologii przy zachowaniu oryginalnej wizji projektantów. Naturalnie im dalej architekt wykracza poza utarte granice możliwości, tym bardziej potrzebna staje się pomoc specjalistów, którzy jego wizję ucieleśnią.

Release the natural power of stone to enrich modern living

Dzięki elastycznym, zaspokajającym każdy gust materiałom budowlanym architekci mogą wypłynąć na szerokie wody projektowania i tworzyć przestrzenie, w których mieszkańcy odnajdą komfort i inspirację.

Wszystkie produkty Rockpanel są wykonane z naturalnej skały wulkanicznej – bazaltu. Jest to zrównoważone źródło, dzięki któremu w płytach elewacyjnych możliwe stało się połączenie zalet kamienia i drewna. Wszystkie nasze produkty są wyjątkowo odporne na zużycie – a przy tym w najwyższym stopniu uniwersalne. Za ich pomocą można połączyć współczesne rozwiązania z wizją architektury jutra.

Looking behind the facades of success

Ciężko pracujemy, by życie przyszłych pokoleń było jeszcze lepsze

Od ponad 25 lat nasze produkty służą tworzeniu wygodnych i pięknych przestrzeni, które robi ą dzisiaj takie samo wrażenie jak i zaraz po tym jak powstały . W całej Europie architekci mają możliwość w pełni wyzwolić swoją kreatywność, a budynki z elewacjami Rockpanel podziwiają wszyscy, którzy na nie patrzą.

Unikalna i innowacyjna technologia produkcji okładzin zmienia skałę w wytrzymały, łatwy w obróbce materiał płyt elewacyjnych, który charakteryzuje się wyjątkowymi zaletami.

Ze względu na pochodzenie surowca koszty konserwacji naszych produktów są minimalne, kolory nie blakną, a materiał nie rozwarstwia się ani nie gnije. To oznacza, że pierwotna wizja architekta przez długi czas pozostaje niezmieniona, świeża i atrakcyjna. Potwierdza to okres eksploatacji naszych paneli, który wynosi nawet 60 lat.

Zrównoważona produkcja i nieograniczona swoboda projektowania

Ziemia to nasz wspólny dom. Pragniemy zatem, aby pokolenia, które przyjdą po nas, również mogły cieszyć się spokojnym i zdrowym życiem. Używamy łatwo dostępnego i ekologicznego surowca – wulkany na naszej wspaniałej planecie co roku wyrzucają więcej bazaltu, niż zużywamy. Dzięki wyjątkowemu, wysoce wydajnemu procesowi produkcji z 1 m³ bazaltu wytwarzamy ponad 400 m² paneli Rockpanel.

Kiedy zaś nadejdzie potrzeba uruchomienia nowych pokładów kreatywności, nasze okładziny można poddać recyklingowi w niemal 100% i przetworzyć je na wełnę mineralną bez utraty jakości. Ponadto nawet 50% naszego surowca mogą stanowić materiały z recyklingu.

Tworzenie produktów wpisujących się w strategię zrównoważonego rozwoju nie wyklucza dbałości o walory estetyczne. Wiele projektów w Europie i na całym świecie potwierdza, że najnowocześniejsze pomysły i rozwiązania architektoniczne mogą współistnieć w idealnej harmonii z ekologią.

Stoimy na solidnych fundamentach

Jesteśmy częścią Grupy ROCKWOOL – światowego lidera w branży rozwiązań z wełny mineralnej. Podstawę naszej firmy stanowi ciesząca się światową renomą spółka macierzysta, czemu zawdzięczamy jedną z czołowych pozycji w wyścigu o innowację, szybkość i elastyczność.

Od ponad 80 lat Grupa ROCKWOOL daje możliwość stawiania czoła wyzwaniom nowoczesnego świata. Przy użyciu kamienia – jednego z najobfitszych zasobów naturalnych na świecie – można stworzyć dzieła, które przetrwają wiele pokoleń.

Naszym najważniejszym dobrem są ludzie, którzy do swojej pracy podchodzą z najwyższą pasją. Dzielimy się wiedzą, aby pomóc w tworzeniu olśniewających elewacji, które w pełni urzeczywistniają wizję architekta. Nasz asortyment okładzin elewacyjnych znalazł zastosowanie w najlepszych w całej Europie osiedlach mieszkaniowych, zakładach produkcyjnych oraz budynkach handlowych i budynkach użyteczności publicznej.

 
The secrets of modern living

Nasze okładziny doskonale nadają się do obiektów wznoszonych z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, takich jak budynki pasywne, w których wymaga się zredukowania emisji do zera.

Back